Barwienie żywicy epoksydowej – czym można je wykonać?

Żywica epoksydowa dawniej była wykorzystywana w przemyśle, jednak z czasem coraz więcej osób zaczęło dostrzegać potencjał tego materiału, co zauważa się np. przy realizacji licznych, interesujących projektów architektonicznych oraz artystycznych. Zdaniem wielu osób żywica okazuje się prosta „w obsłudze”, dzięki czemu jej wykorzystanie jest naprawdę szerokie. Dodatkowo, atutem żywicy epoksydowej jest to, że łatwo ulega zabarwieniu poprzez pigmenty, co pozwala wykonać niszowy, indywidualny projekt. Na rynku można znaleźć liczne pigmenty do żywicy, które występują w różnych formach, jednakże śmiało stwierdza się, że każdy barwnik do żywicy jest banalny w zastosowaniu, co zdecydowanie okazuje się pozytywem wykorzystania tego materiału do realizacji swoich pomysłów.

Projekty, w których barwnik do żywicy epoksydowej okazuje się niezastąpiony to między innymi produkcja biżuterii, tworzenie obrazów, ale i również barwienie tkanin. W ostatnim przypadku stosuje się barwnik syntenowy do poliestru, który podobnie jak pigmenty do zywicy dają spektakularne efekty, dając ubraniom zupełnie nowy wygląd. Jeżeli chodzi o barwniki do żywicy epoksydowej, które są najczęściej wybierane to pigmenty w paście. Stosując pigment w paście można być pewnym, że ten typ barwnika charakteryzuje mocne krycie. Doskonale prezentują się pigmenty perłowe, które nadadzą Twojemu projektowi niepowtarzalnej elegancji. Alternatywą dla produktu, jakim jest pigment perłowy będzie pigment w proszku. Decydując się na pigmenty w proszku również można je wykorzystać w ciekawy, niepowtarzalny sposób.

Pigment do żywicy epoksydowej – gdzie najlepiej go nabyć?

Odwiedzając moją stronę internetową „Sztuka Żywicy Paweł Kępa” możesz zdecydować się na kupno licznych materiałów, którymi są barwniki do żywic epoksydowych, jak i sama żywica epoksydowa barwnik możesz wybrać spośród wielu. Kupując pigment koloryzujący do żywicy epoksydowej, jak i materiał, którym jest żywica epoksydowa odlewnicza będziesz mieć możliwość, by tworzyć swoje własne obrazy z zywicy. Być może zainteresuje Cię tworzenie żywicą epoksydowa do drewna – ten właśnie produkt zakupisz w moim sklepie. Dla osób, które chciałyby się nauczyć techniki z zastosowaniem żywicy epoksydowej, zapraszam do wzięcia udziału w warsztatach, które są przeze mnie prowadzone zarówno online, jak i stacjonarnie. Dzięki odpowiedniej dawce wiedzy zdobytej na szkoleniu, samodzielnie stworzysz wyroby z żywicy!

Koszyk
Scroll to Top